Bilgisayar teknik servis

Bilgisayar Bakım Anlaşması

Firmanız için bizimle bilgisayar bakım anlaşması yaparak, bilişim materyallerinizi güvenli ellere teslim edebilirsiniz.

Perpa  Bilgisayar Teknik Servis

Şişli bilgisayar teknik servis işlerimiz hızlı ve güvenilir bir şekilde sürmektedir.

Okmeydanı  Bilgisayar teknik servisi

Taksim Bilgisayar teknik servis

Zuhuratbaba Bilgisayar teknik  servis

İstanbul içerisinde tüm ilçe ve semtlere bilgisayar teknik servis hizmeti vermekteyiz. Bilgisayar teknik servis işini geçmiş deneyimlerimize dayanarak en iyi şekilde yapabilmekteyiz.

İstanbul bilgisayar teknik servis firmaları arasında köklü bir geçmişe sahip olan şirketimize danışmadan karar vermeyin.

Firma Adı: İstanbul Copy Bilişim Sistemleri Satış ve Servis

Telefon 1: (212) 320 45 13

Telefon 2: (212) 320 45 14

 

Bilgisayar servisi

Bilgisayar servisi

Bilgisayar servisi hizmetini verdiğimiz ilçeler ve semleri aşağıdaki listeden bulabileceksiniz. İstanbul içinde bulunan her bölgeye bilgisayar servisi verebilmekteyiz.

Şişli bilgisayar servisi

Şişli bölgesine bilgisayar servisi veren uzman ekiplerimiz yardımıyla tüm bilgisayar sorunlarınızdan kurtulacaksınız.

Gaziosmanpaşa Bilgisayar servisi

Gaziosmanpaşa bölgesinde bilgisayar servisi hizmetimiz yardımıyla bilgisayar ile ilgili sorunlarınız son bulacak

Ataköy Bilgisayar servisi

Ataköy bilgisayar servisi hizmetleri

Maslak Bilgisayar servisi

Maslak bilgisayar servisi hizmetleri

Mecidiyeköy Bilgisayar servisi

Mecidiyeköy bilgisayar servisi hizmetleri

 

Hizmetlerimiz

  İstanbul bilgisayar servisleri

  Mecidiyeköy bilgisayar servis

  İstanbul bilgisayar tamiri

  Bakırköy bilgisayar tamiri

Etiler bilgisayar servisi

etiler bilgisayar servisi

 

etiler bilgisayar servisi olarak siz değerli müşterilerimize yerinde servis hizmeti vermekten daima kıvanç duyuyoruz.yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu,ne kadar kısa sürede yapılması gerektiğini,ne kadar iyi netice ile sonuçlandıracağımızın farkında olup en iyi fiyat kalitesiyle bilgisayar servisini sistem mühendisi arkadaşlarımız tarafından sizlerin hizmetine sunuyoruz.

Anakart’ın Bilgisayar Açısından Önemi

Anakart bilgisayarın bütün parçalarının ve çevre birimlerinin bağlandığı ve bu birimlerin arasındaki iletişimi sağlayan elektronik devredir. Anakart, bilgisayarı ilk açtığınızda çalışan yazılım olan BIOS’u (Basic Input/Output System) barındırır. Diğer parçalar doğrudan üzerine “takılır” (İşlemci, RAM, sabit sürücü, ekran kartı) vs..

BIOS (Basic Input/Output System)

Ana kart kaynaklarının ayarları,çevre birim protokolleri,sürücüler ve diğer donanım birimlerinin işletilmesine ait ön bilgi ve ayarlarının kayıtlı olduğu,pil ile desteklenen aygıttır. BIOS sistem donanıma erişimi ve üzerinde uygulamalarınızı çalıştırdığınız ileri düzey işletim sistemlerinin (Windows, Linux vs.) oluşturulmasını sağlar. BIOS aynı zamanda PC’nin donanım ayarlarını kontrol eder; PC’nin düğmesine bastığınızda boot etmesinden ve diğer sistem işlevlerinden sorumludur. BlOS da bir yazılımdır.Bu yazılım anakart üzerindeki BIOS chipi üzerinde tutulur. Eskiden BIOS bir ROM (Read Only Memory) idi. Yani sadece okunabiliyordu, üzerine yazılamıyordu. Daha sonra eklenen yeni donanımlara göre BlOS’ta güncelleme yapılmasının gerekmesi üzerine Flash BIOS adı verilen yazılabilir/güncellenebilir BIOS chipleri kullanılmaya başladı. Böylece kullanıcılar daha güncel bir BIOS sürümünü anakart üreticisinin Web sitesinden indirerek yükleyebilirler.

AMR Slotu (Audio Modem Riser)

Amr,modem devre sisteminin analog audio (Ses) fonksiyonlarını Codec chipi (Anloğu dijitale,dijitali analoğa çevirir) ile ana karta direk takılabilen küçük devre kartı üzerinde birleştirmek için Intel tarafından geliştirilmiştir.Bu küçük devre kartına riser denmesinin sebebi ana kartta düz durması yerine ana karttan  yüksekte olmasındandır.Bu devre kartının yüksekte olması ana kartın bir parçası olmadığını gösterir.Yeni ana kart tasarımı için onay belgesi alınması ve maliyetinin yüksekliği sebebiyle bu devre kartının ayrı üretilmesi üreticilere daha esnek ve audio modem tasarımını daha rahat geliştirebilecek imkan tanımaktadır. Amr slotu ile birlikte kullanılabilen Aztech Audio Riser modem K56Flex V90 standardını 56K iletişim desteklemektedir.Kısaca yeni nesil bir dahili voice modem olarak üretilmiş ve ana kart üzerine bu modemle kullanılmak üzere Amr slotu eklenir..

Fan Konektörü

Kasa, CPU ve Power supply fanı için olmak üzere 3 adet fan konektörü bulunur. Intel 850 çipsetli anakartlarda, sıcaklık algılayıcıları tarafından mukayese edilen sıcaklıklara göre fanları açmak ve kapamak için kullanılan sıcaklık kontrol sinyali için (Fan1 ve Fan2) iki fan konnektörü yerleştirilmiştir. Intel 850 çipsetli anakart sisteminin çevre sıcaklığı Fan1 ve Fan2 konnektörlerinin voltajını kontrol eden ayrı sıcaklık algılayıcıları tarafından termal olarak denetlenir. Eğer bu konnektörlere bağlanan fanlar takometre sinyalini sağlarsa algılayıcı fan hızını donanım denetim elemanına bildirir. Fanları kontrol eden sıcaklık algılayıcıları, sadece algılayıcı 36 derece (96.8 Fderece)’ye ulaştığında güç açma ve kapamada BIOS tarafından başlama durumuna getirilir. Fanların algıları 31 derece düştüğünde fanlar kapanır. Bu, çevre hava algılayıcısı 35-36 C derece civarında inip çıktığında fanların açılması veya kapanmasını engeller. Fanlar kapatıldığında, yavaşça döndüğü gözlenebilir çünkü algılayıcı 46C derece (114.8 F derece)’ye ulaştığında fanın görev deviri %70′de başlar %100′e yükselir.

İşlemci Soketi

İşlemci, bilgisayarın beyni niteliğindeki en önemli bileşendir. Diğer aygıtlardan gelen verileri matematiksel işlemler yardımı ile işler, sonuca ulaşır ve sonucu gerekli yerlere gönderir. Çalışabildikleri maksimum saat hızları yani frekansları sınıflandırılmalarına yardımcı en önemli kriterdir. Çalıştıklarında çok ısınırlar, dolayısıyla üzerlerine soğutucu ve fanlar yerleştirilir. 3-4 santimetrekare büyüklüğünde bir silikon tabaka içinde milyonlarca transistörden oluşurlar. İşlemcilerin oluşturulmasını sağlayan sistem mikron teknolojisidir. Bu teknoloji sayesinde bir kaç santimetrekarelik bir alana milyonlarca transistor sığdırabilmek mümkündür.İşlemcileri anakarta takabilmek için özel yuvalara gerek vardır. Örneğin, Pentium 2 model işlemciler ancak slot uyumlu anakartlara ve Celeron model işlemciler de Soket uyumlu anakartlara takılabilirler. Slot yuvalar düz ve 4-5 cm uzunluğunda slottur. İşlemci soketi genelde ana kartı işlemciye bağlayan konektör olarak tanımlanır.Bugün çoğu işlemci soketleri Pin Grid Array mimarisiyle üretilir ve işlemcinin İşlemci soketine tam ve sarsıntısız oturmasını sağlayan zero insertion force soketleri kullanılır.

USB Portları

Evrensel seri iletim noktası olarak adlandırılan bu yeni bağlantı noktası seri bağlantı imkanını artırmaya ve bu noktadan bağlanan aygıtların bilgisayarın yeniden başlatılmasına veya kapatılmasına gerek kalmadan hemen tanınarak kullanılması fikrinden hareketle geliştirilmiştir.Günümüzde pek çok donanım ürünü bu port üzerinden kullanılabilecek şekilde üretilmiştir.

PİL

Ana kart pili, bilgisayar kapalıyken bios ayarları ve saati muhafaza için kullanılır..

SDRAM Slotu (synchronous dynamic random access memory)

Günümüz bilgisayarlarında hem okunabilen hem de yazılabilen RAM (Read Acces Memory – Rastgele Erişimli Hafıza)’lar kullanılır. RAM’lar birbirinden bağımsız hafıza hücrelerinden oluşur. Her hücrenin çift yönlü bir çıkışı vardır. Bu çıkış veri yoluna, veri yolu da işlemciye bağlanır ve işlemci ile RAM arasındaki bilgi alışverişi yapılır. Bu adresleme yöntemi ile RAM’deki herhangi bir hafıza hücresine istenildiği anda diğerlerinden bağımsız olarak ulaşılır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan 128 Pin SDRAM slotları 66,100 ve 133 MHZ hızında çalışan SDRAM takılmasına olanak sağlar.Bu slotlara takılan RAM’lara özelliklerinden dolayı DIMM (Dual Inline Memory Module) adı verilir.Çalışma prensibine göre Syncronize veya Rambus olarak adlandırılırlar.72 pinlik RAM slotlarına takılanlar ise SIMM(Single Inline Memory Module) olarak adlandırılırlar.SDRAM, RAM’dan daha gelişmiş ve senkronize özelliğe sahiptir.SDRAM, DRAM’ın çeşitlenmiş şeklidir ama DRAM senkronize değildir.SDRAM iki, DRAM ise tek transistörlüdür.Bu yüzden SDRAM, DRAM’a göre daha pahalıdır. SDRAM’ın senkronize olması, talepleri pipeline iletişim hattı ile okuyup yazmasını ve bu da birden fazla  komutu yerine getirirken aynı anda başka komutları da yerine getirmesini sağlar..

Her Türlü Probleminizde Bize Ulaşabilir Teknik Servis Hizmetimizden Yararlanabilirsiniz..


KobiMaster
Your SEO optimized title page contents Bilgisayar Bilgisayar